Před více než dekádou jsem se stal vedoucím dispečinku u největší soukromé autobusové společnosti v CZ, kde jsem vymyslel pattern plánování směn řidičů na více než 100 pražských, mimopražských i zahraničních linkách v nepřetržitém provozu, aby odpovídaly nařízení 
ES 561/2006 a zákoníku práce.

Chtěl jsem poznat i jiný druh dopravy, a tak jsem se stal dispečerem u jednoho z největších českých kamionových dopravců, kde jsem "vodil" až 30 kamiónů MKD i VKD.

Následovaly zkušenosti se sběrnou službou a spedici u dvou světových leaderů v tomto odvětví, kde jsem působil jako manažer oddělení. U dánské společnosti bylo výsledkem naší tříleté spolupráce navýšení objemu zásilek o více než 100 % a navýšení a udržení hrubé marže o více než 10 %.

Po menší životní turbulenci jsem dostal příležitost u leadera balíkové přepravy na českém trhu jako manažer logistiky. Díky optimalizaci a zaměření se na náklady a efektivitu se nám podařilo ušetřit několik desítek miliónů korun už v průběhu prvního roku.

Poslední zkušenost mi ukázala nejrychlejší last mile delivery ze všech – food delivery a same day delivery.

Suma sumárum jsem za svou kariéru nasbíral zkušenosti od doručování objednávek na elektro kole v rámci města, přes doručení balíčku do druhého dne v rámci CZ a nejbližších sousedů, až po přepravu 22 tun nákladu napříč Evropou. Vždy jsem byl odpovědný a soustředěný na efektivní a kvalitní operativu, nákladovost a profitabilitu, a na zdokonalování procesů.

Tyto nabyté zkušenosti teď využívat v rámci konzultací a poradenství. Je jedno, zda-li jste start-up, střední firma, či snad nadnárodní korporát. Logistika je krásná v tom, že má jasná pravidla, a na vše existuje řešení.


Mé motto: "denně ušetřená stokoruna, je ročně ušetřených třicet šest tisíc korun"